Pro bližší informace a správný výběr záchytného systému nás prosím kontaktujte.
Horizontální lankový záchytný systém Prim je kotvicí zařízení třídy C, v souladu s normou EN 795 a dokumentem CEN/TS16415. Je konstruován pro současné použití skupinou až 3 osob, při překonfiguraci až 7 osob. Je instalovan na stěnách budov, konstrukcích, střechách popř. terasách apod.
Je vybaven upevňovacími body pro koncové a mezilehlé vedení lana a tlumicími prvky, které snižují zatížení přenášené na konstrukci.
Výhodou je jednoduchá montáž, neustálé zajištění při práci uživatele. Jedná se o ekonomické řešení zajištění pracovníků při práci ve výškách a nad volnou hloubkou.
\
Záchytný systém se skládá z následujících komponentů:
- Koncové konstrukční upevňovací prvky
- Středové kotvící úchyty (maximální vzdálenost 15 m)
- Tlumič pádu
- Napínák lanka
- Indikátor předpětí
- Rohové úchyty vnější a vnitřní
- Spojovací prvky
- Vodící lanko (nerezové ocelové lanko)
- Jezdec (karabina)
Při zajištění na horizontálním lankovém záchytném systému PRIM se používá zachycovací postroj, zachycovač pádu nebo úchytné lano a karabina
Každý uživatel záchytného systému je uchycen k samostatnému jezdci.
Jedná se o nejjednoduší typ zachycovacího systému, kde se jako jezdec používá karabina, kterou uživatel ručně převádí přes středové kotvící body.
Je důležité, aby uživatel pracoval pod jezdcem (pohyblivým kotvícím bodem), aby v případě pádu nedocházelo k nechtěnému kyvadlovému pohybu uživatele a nedošlo tak ke zranění.

Pokud se na staveništi nepoužívá kolektivní systém ochrany proti pádu, předpisy stanoví použití osobních prostředků na ochranu proti pádu v kombinaci s pevnými kotevními systémy, které jsou navrženy tak, aby se uživatel mohl dostat na pracoviště a bezpečně vykonávat práci. Uživatel musí být vybaven ochrannými zařízeními omezujícími maximální dynamické síly působící na uživatele při zachycení pádu na max. 6 kN, dle ČSN EN 363 a ČSN EN 795.
Tento záchytný je vyroben z nerezové oceli (kabelové, energií pohlcující a propojovací komponenty) nebo pozinkované oceli (vybrané upevňovací prvky).
Uživatel, který používá záchytný systém, je vyškolen pro práci s ním. Musí existovat záchranný plán, který se musí realizovat po zachycení pádu uživatele.
Horizontální mobilní záchytný systém se dá využít i jako záchytný systém na střechy.
Společně s horizontálním mobilním záchytným systémem se nejčastěji používá zachycovací postroj, spojovací prostředek, kotvící smyčka a karabina.
Horizontální lankový záchytný systém Prim patří mezi osobní ochranné prostředky (OOPP) III. kategorie, které jsou určeny k ochraně proti smrtelnému nebezpečí. Uživatelům zajišťuje bezpečnost práce a ochranu proti pádu při práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Pravidelná revize nejméně jednou za 12 měsíců autorizovanou osobou.
Poskytujeme záruční a pozáruční servis, revizi OOPP, poradenství, školení, praktický výcvik a vyhledávání rizik při práci ve výškách a nad volnou hloubkou.
Pro bližší informace a správný výběr záchytného systému nás prosím kontaktujte.