Pro bližší informace a správný výběr záchytného systému nás prosím kontaktujte.
Horizontální lankový záchytný systém Monoline splňuje požadavky normy EN 795:2012 a dokumentu CEN/TS 16415:2013. Jedná se o kotvící zařízení třídy C pro individuální prostředky ochrany proti pádu. Koncepce záchytného systému MONOLINE je založena na použití jezdce, který funguje jako pohyblivý kotevní bod pro individuální systém zachycení pádu. Zároveň vám umožňuje udržovat nízké investiční náklady, charakteristické pro lanové systémy.
Horizontální lankový záchytný systém Monoline se nejčastěji používá při práci na střechách, v průmyslu a ve stavebnictví.

Výhodou je velká délka lanka, uživatel je neustále zajištěn proti pádu, jezdec samostatně přechází přes středové kotvící body.
S ostatními OOPP proti pádu může tvořit systém ochrany proti pádu, jehož součástí je tlumič pádu, který zajistí, že zatížení na uživatele v případě pádu bude nižší než 6 kN.
Systém Monoline má modulární konstrukci a malý počet komponentů.
Rychlá instalace záchytného systému Monoline v různých konfiguracích.
Horizontální lankový záchytný systém Monoline mohou používat až 3 lidé současně vždy je nutné postupovat podle návodů na používání.
Každý uživatel záchytného systému je připevněn k samostatnému jezdci.
Horizontální lankový záchytný systém Monoline se skládá z následujících komponentů:
- Koncové konstrukční upevňovací prvky
- Středové kotvící úchyty (maximální vzdálenost 12 m)
- Tlumič pádu
- Napínák lanka
- Indikátor předpětí
- Rohové úchyty vnější a vnitřní
- Spojovací prvky
- Vodící lanko (vodič)
- Jezdec
Záchytný systém je vyroben z nerezové oceli (lano, spojovací a tlumicí prvky pro montáž) nebo pozinkovaná ocel (vybrané upevňovací prvky). Je vybaven koncovými a středními upevňovacími body a prvky vedení lana a tlumení nárazů, které snižují zatížení přenášené na konstrukci.
Výhodou záchytného systému Monoline je neustálé zajištění pracovníka po celou dobu jeho pohybu a volné ruce k pracovní činnosti.
Uživateli poskytuje vysoký komfort horizontální mobility, protože jezdec se snadno pohybuje po kotevním vedení (ocelovém lanku), které je srovnatelné s kolejovými systémy.
Zachování nízkých investičních nákladů, což je charakteristické pro záchytné systémy.
Každý uživatel záchytného systému je uchycen k samostatnému jezdci.
Je důležité, aby uživatel pracoval pod jezdcem (pohyblivým kotvícím bodem), aby v případě pádu nedocházelo k nechtěnému kyvadlovému pohybu uživatele a nedošlo tak ke zranění.

Pokud se na staveništi nepoužívá kolektivní systém ochrany proti pádu, předpisy stanoví použití osobních prostředků na ochranu proti pádu v kombinaci s pevnými kotevními systémy, které jsou navrženy tak, aby se uživatel mohl dostat na pracoviště a bezpečně vykonávat práci. Uživatel musí být vybaven ochrannými zařízeními omezujícími maximální dynamické síly působící na uživatele při zachycení pádu na max. 6 kN, dle ČSN EN 363 a ČSN EN 795.
Uživatel, který používá záchytný systém je vyškolen pro práci s ním. Musí existovat záchranný plán, který se musí realizovat po zachycení pádu uživatele.
Horizontální mobilní záchytný systém se dá využít i jako záchytný systém na střechy.
Záchytný systém Monoline je označen evidenčním číslem nutným pro pravidelné periodické kontroly a ostatními informacemi ohledně správného používání.
Společně s horizontálním mobilním záchytným systémem se nejčastěji používá zachycovací postroj, spojovací prostředek, kotvící smyčka a karabina.
Horizontální lankový záchytný systém Monoline patří mezi osobní ochranné prostředky (OOPP) III. kategorie, které jsou určeny k ochraně proti smrtelnému nebezpečí. Uživatelům zajišťuje bezpečnost práce a ochranu proti pádu při práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Pravidelná revize nejméně jednou za 12 měsíců autorizovanou osobou.
Poskytujeme záruční a pozáruční servis, revizi OOPP, poradenství, školení, praktický výcvik a vyhledávání rizik při práci ve výškách a nad volnou hloubkou.
Pro bližší informace a správný výběr záchytného systému nás prosím kontaktujte.